Pożyczki online w 15 minut

Jeśli szukasz sposobu na szybki zastrzyk gotówki to pożyczki online w 15 minut są rozwiązaniem dla Ciebie! Oferuje je coraz więcej firm pozabankowych. Jeśli zastanawiasz się, gdzie znaleźć takie oferty i jak z nich skorzystać, przeczytaj nasz nowy artykuł na ten temat. Zebraliśmy wszystkie najważniejsze informacje w jednym miejscu. Sprawdź!

Pożyczki w 15 minut to tak naprawdę krótkoterminowe pożyczki. Przyznawane są na niewielkie kwoty – do kilku tysięcy złotych. Tym, co wyróżnia ten produkt finansowy, jest uproszczony proces wnioskowania. Dzięki temu, że firmy pożyczkowe do minimum ograniczają formalności, czas analizy wniosku, wydania decyzji kredytowej i wypłaty środków jest krótszy niż w banku.

Jak działają pożyczki online w 15 minut?

Po po pierwsze, firmy pozabankowe najpierw przyjmują wniosek o pożyczkę w 15 minut, który trafia do nich online - dzięki temu dostęp do finansowania jest łatwiejszy i szybszy. Po drugie, natychmiast po otrzymaniu, wniosek trafia do analizy. Dzieje się to bardzo szybko dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii. W ten sposób rozpatrują go zaraz po otrzymaniu. Po trzecie, nie bez znaczenia jest liczba sprawdzanych danych. Firmy pożyczkowe o wiele mniej restrykcyjnie niż banki podchodzą do badania zdolności kredytowej klienta. Jej ocenę ograniczają do minimum. Po czwarte, po pozytywnej decyzji pożyczkodawca od razu przelewa środki na konto klienta. Dzieje się to już w ciągu kilku lub kilkunastu minut od wydania pozytywnej decyzji kredytowej.

Warto jednak pamiętać, że często powtarzające się w mediach hasła o tym, iż klient otrzyma środki w 15 minut, mogą nieco wprowadzać w błąd. Zazwyczaj nie jest tak, że środki wpłyną na nasze konto już 15 minut od momentu otworzenia wniosku, a następnie jego wypełnieniu i pozytywnej decyzji. Zazwyczaj ten czas liczony jest od pozytywnego rozpatrzenia wniosku. Od tego momentu firmy pożyczkowe gwarantują przelanie środków w 15 minut na konto klienta. Oprócz tego należy dokładnie sprawdzać, jak dany pożyczkodawca reklamuje swoje usługi. Niektóre firmy bowiem gwarantują, że w 15 minut podejmą decyzję o przyznaniu lub nie pożyczki, a nie jej wypłatę.

Co wpływa na szybkość otrzymania pożyczki?

Firmy pożyczkowe konkurują ze sobą w zakresie skrócenia czasu oczekiwania na decyzję kredytową i wypłatę środków. Jak najbardziej upraszczają procesy, jednak mimo to nie zawsze jest możliwe otrzymanie przez klienta pożyczki w 15 minut. Dlaczego? Wpływ na to ma kilka czynników.

 1. Czas weryfikacji wniosku – to jeden z głównych czynników wpływających na szybkość otrzymania środków. Niektóre firmy mają zautomatyzowany proces weryfikacji – odpowiadają za niego różne systemy i maszyny, natomiast inne podmioty wciąż opierają się na ludziach i taką analizę przeprowadzają lub w części wspierają pracownicy.

 2. Dodatkowe formalności – zdarza się to rzadko, ale podczas składania wniosku, firma udzielająca finansowania może poprosić klienta również o dodatkowe dokumenty, np. takie, które potwierdzą regularne przychody. Może to być np. wyciąg z konta.

 3. Czas składania wniosku – nie wszystkie firmy umożliwiają rozpatrzenie wniosku o dowolnej porze, ponieważ pracują w wyznaczonych godzinach/dniach. Jeśli zależy nam na czasie, warto wybierać pożyczkodawców, którzy umożliwiają wzięcie pożyczki 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu.

 4. W jakim banku masz konto – jeśli chcesz otrzymać pożyczkę w 15 minut przez internet, sprawdź, cy pożyczkodawca ma konto w tym samym banku co Ty. Zazwyczaj pożyczkodawcy mają kilka rachunków w różnych instytucjach, wszystko po to, aby klient niezależnie od pory dnia mógł otrzymać pieniądze od razu po zleceniu przelewu. Dlaczego jest to ważne? Banki nie pracują całą dobę i przelewają środki tylko w dni robocze i podczas wyznaczonych sesji rozliczeniowych. Jeśli pożyczkodawca nie ma konta w Twoim banku, to będziesz musiał poczekać na przelew do pierwszej sesji międzybankowej (odbywają się one 3 razy na dzień - ich godziny są uzależnione od banku). Jeśli więc złożysz wniosek w piątek po południu, środki na konto możesz otrzymać np. dopiero w poniedziałek o 11.

Kto może skorzystać z pożyczki online w 15 minut?

Pożyczka w 15 minut to produkt, który cieszy się zainteresowaniem klientów. Jednak mimo że firmy pozabankowe mają nieco mniejsze wymagania wobec klientów niż banki i mniej restrykcyjnie podchodzą do badania zdolności kredytowej, to nie jest też tak, że pożyczki udzielają wszystkim chętnym. Aby otrzymać pożyczkę online w 15 minut należy spełnić kilka podstawowych warunków, takich jak:

 • mieć ukończone min. 18 lat – niektóre firmy wymagają skończenia przez klienta 21, lub nawet 23 lat,

 • posiadać ważny dowód osobisty,

 • być obywatelem Polski i mieszkać tutaj,

 • otrzymywać regularne dochody,

 • mieć konto w polskim banku oraz numer telefonu komórkowego polskiego operatora,

 • posiadać dobrą historię kredytową.

Jak wygląda wnioskowanie o pożyczkę online w 15 minut?

Proces wnioskowania o pożyczkę w 15 minut bez wychodzenia z domu jest standardowy. Taki sam jak przy każdej innej pożyczce. Na początku klient musi wybrać kwotę pożyczki, a także okres kredytowania. Następnie należy wypełnić wniosek o pożyczkę. Formularz ten zawiera podstawowe dane osobowe, kontaktowe, informacje o zarobkach, pracodawcy itp. Zwykle jego wypełnienie zajmuje ok. 5 minut. Po prawidłowym uzupełnieniu wniosku, czas na weryfikację tożsamości. Zazwyczaj firmy pożyczkowe stosują przelew weryfikacyjny, np. za 1 gr lub 1 zł, który klient musi wykonać ze swojego konta bankowego. Możesz też spotkać się z weryfikacją za pomocą aplikacji typu Kontomatik.

Ostatnim etapem jest oczekiwanie na decyzję kredytową. Po pozytywnym rozpatrzeniu Twojego wniosku, środki otrzymasz zazwyczaj w ciągu kilkunastu minut.

Czy istnieje pożyczka w 15 minut tylko na sam dowód osobisty?

Zależy Ci na minimum formalności i danych, które musisz podać i zastanawiasz się, jak wziąć pożyczkę tylko na dowód osobisty? Dane z dowodu to absolutne minimum przy ubieganiu się o finansowanie. Ale nie wystarczą do wzięcia pożyczki. Oprócz tego musisz podać swoje dane osobowe i numer PESEL, a także dane dotyczące zarobków. Następnie pożyczkodawca zweryfikuje Twoje dane, np. za pomocą przelewu weryfikacyjnego. Jeśli dana firma pomija ten krok, powinna zapalić Ci się czerwona lampka. Takie podmioty lepiej omijać szerokim łukiem.

Czy istnieją darmowe pożyczki dostępne w 15 minut?

Firmy pożyczkowe prześcigają się w sposobach na przyciągnięcie nowych klientów. Dlatego na rynku możesz znaleźć oferty, gdzie pierwsza pożyczka będzie dla Ciebie darmowa. Dotyczą one jednak zazwyczaj chwilówek, a więc pożyczek udzielanych na krótki czas. Musisz być przygotowany na spłatę w ciągu 30 dni. Niektóre firmy umożliwiają dłuższy okres – do 60 dni.

Środki z tego produktu możesz przeznaczyć na dowolny cel. Dodatkowo wniosek o taką pożyczkę wypełnisz online. Kwota pożyczki darmowej jest jednak zazwyczaj niższa niż w ofercie bez promocji. Przeważnie na atrakcyjnych warunkach możesz pożyczyć do kilku tysięcy złotych.

Warunkiem uzyskania takiego finansowania jest nie tylko spełnienie podstawowych warunków, jak wiek, odpowiednie wpływy i zdolność kredytowa, ale też konieczność bycia nowym klientem. Aby uzyskać pożyczkę w 15 minut za darmo, musisz po raz pierwszy korzystać z usług danego pożyczkodawcy. Zazwyczaj tylko wtedy obowiązują promocyjne warunki.

O czym warto pamiętać przed podpisaniem umowy?

Pożyczka w 15 minut kusi szybką wypłatą środków i dostępnością. Można ją wziąć łatwo przez internet. Jednak mimo że jest ona łatwo dostępna, warto zastanowić się, czy na pewno jej potrzebujemy – wcześniej czy później przyjdzie nam spłacić takie zobowiązanie.

Przed wyborem oferty warto sprawdzić jej parametry. Zwróć szczególna uwagę na:

 • wysokość oprocentowania,

 • Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania - RRSO (gdy wynosi 0 proc. pożyczka jest darmowa),

 • całkowity koszt pożyczki,

 • wysokość prowizji.

Zweryfikuj również, czy firma pobiera dodatkowe opłaty za sporządzenie umowy, zmianę harmonogramu spłaty, a także ile wynoszą odsetki karne za opóźnienia.

Wnioskuj tylko o tyle środków, ile faktycznie potrzebujesz. Im wyższa kwota pożyczki i dłuższy okres jej spłaty, tym finalnie zapłacisz więcej.

Pamiętaj też o najważniejszym – zanim coś podpiszesz, dokładnie przeczytaj umowę. Jeśli nie rozumiesz jakiegoś zapisu, poproś pożyczkodawcę o wyjaśnienie.

Zapoznaj się też z opiniami na temat pożyczkobiorcy. Wybieraj sprawdzone firmy, które działają od wielu lat na rynku i stosują odpowiednie środki ochrony danych. Sprawdź opinie innych klientów. Dzięki temu będziesz miał pewność, że dana firma jest bezpieczna.

Sprawdź nasze inne wpisy:

Chwilowo.pl - Recenzja porównywarki chwilówek

Pożyczka na oświadczenie o dochodach bez BIK!

Pożyczka przez internet na konto