Pożyczki bez sprawdzania baz dłużników

Pożyczki bez sprawdzania baz dłużników to możliwość uzyskania pomocy finansowej dla osób znajdujących się w złej sytuacji życiowej i widniejących w bazach dłużników. Przeczytaj najważniejsze informacje na temat tego rodzaju pożyczek oraz dowiedz się, dla których firm pożyczkowych, dane zawarte w bazach dłużników nie są wyznacznikiem udzielenia pożyczki.

Jak działają pożyczki bez sprawdzania pożyczkobiorcy w rejestrach dłużników?

Pożyczki bez sprawdzania baz dłużników udzielane są Klientom po wstępnej weryfikacji dotychczasowej historii kredytowej. Jednakże każda z firm pożyczkowych posiada wewnętrzne procedury dotyczące badania baz dłużników. I każda z nich może sprawdzać odmienne bazy i stosować różne procedury dotyczące opóźnień w spłatach. Dlatego wpis w jednej z baz nie musi oznaczać braku szansy na otrzymanie pożyczki. I w przypadku negatywnych wpisów w BIK istnieje możliwość wystąpienia o wniosek pożyczkowy do firm, które weryfikują klientów z pominięciem tej bazy. Są to tzw. pożyczki bez BIK.

W znacznie gorszej sytuacji są osoby, które starają się o otrzymanie dodatkowej gotówki przy negatywnych wpisach pochodzących z Biur Informacji Gospodarczej. Dotyczy to takich rejestrów jak Krajowy Rejestr Długów, ERIF czy BIG Infomonitor. Dlatego w takim przypadku opcja uzyskania finansowania może być jedynie możliwa po dotarciu do instytucji, która nie sprawdza powyższych baz dłużników.

Wprawdzie firmy pozabankowe oferują pożyczki bez względu na niską zdolność kredytową. Jednakże z reguły wymagają wówczas poręczyciela lub zastawu w postaci samochodu lub nieruchomości.

Kto może skorzystać z pożyczki bez sprawdzania baz?

 

Potencjalnym pożyczkobiorcą pożyczki bez weryfikacji baz może być każda osoba, która

 • ukończyła 18 lat.

 • Ma polskie obywatelstwo.

 • Jest zameldowana i mieszka w Polsce.

 • Ma pełną zdolność do czynności prawnych,

 • nie jest w stanie upadłości konsumenckiej.

 • Ma stały, udokumentowany dochód,

 • konto bankowe

 • i aktywny numer telefonu komórkowego.

Pożyczki bez sprawdzania baz są najczęściej poszukiwane przez osoby, które mają negatywne wpisy w rejestrach dłużników. Przy czym należy pamiętać, że bazy BIK nie należą do baz dłużników. Ponieważ wpisy w Biurze Informacji Kredytowej zawierają informacje o każdym kredycie i pożyczce. I tych regulowanych terminowo i tych spłacanych z opóźnieniami.

Istotnym jest by w BIK nie było wpisów dotyczących zobowiązania finansowego, w którym opóźnienie w spłacie przekracza 6 miesięcy. Ponieważ taki zapis przekreśla możliwość uzyskania pożyczki w jakiejkolwiek instytucji pozabankowej.

Jak wygląda proces złożenia wniosku o pożyczkę bez sprawdzania baz dłużników?

Wnioskowanie o pożyczkę bez sprawdzania baz dłużników pod kątem procedur ma taki sam przebieg jak wnioskowanie o inne pożyczki online.

 • Przed złożeniem wniosku należy przeanalizować dostępne oferty pożyczek celem wyboru odpowiedniej firmy pożyczkowej. Można w tym celu skorzystać z narzędzia, jakim jest ranking pożyczek.

 • Po dokonaniu wyboru należy na stronie pożyczkodawcy określić kwotę pożyczki oraz okres spłaty.

 • W kolejnym kroku system poprosi o wypełnienie formularza rejestracyjnego. Należy w nim podać takie dane jak: imię, nazwisko, adres e-mail oraz numer telefonu komórkowego.

 • Następny etap wypełniania wniosku wymaga podania miejsca zamieszkania, numeru PESEL, źródła i wysokości dochodów, miesięcznych kosztów stałych, ilości osób na utrzymaniu, a także numeru rachunku bankowego. Z uwagi na fakt, że przy pozytywnej decyzji pożyczkowej środki finansowe z pożyczki przelewane są na wskazane we wniosku konto bankowe.

 • Po wprowadzeniu wymaganych informacji celem weryfikacji tożsamości musi zostać wykonany przelew weryfikacyjny na konto pożyczkodawcy. Przelew ten może opiewać na kwotę 1 gr lub 1 zł. W zależności od firmy weryfikację klienta można również przeprowadzić z wykorzystaniem usługi Kontomatik lub Instantor.

 • I jest to krok kończący proces wnioskowania o pożyczkę.

 • Po złożeniu wniosku należy już tylko oczekiwać na decyzję pożyczkową. powinna ona zapaść w przeciągu kilku do kilkunastu minut.

Czy pożyczki bez sprawdzania baz dłużników są droższe od standardowej pożyczki?

Oferty pożyczek bez sprawdzania baz dłużników mogą mieć wyższy całkowity koszt pożyczki, z uwagi na dodatkowe koszty w postaci prowizji, opłaty przygotowawczej, należności za rozpatrzenie wniosku czy dodatkowego ubezpieczenia. Jednakże wcale nie muszą. Dlatego przed zawarciem umowy warto sprawdzić parametry pożyczki określone wskaźnikiem RRSO, czyli Rzeczywistą Roczną Stopą Oprocentowania.

Warto również przeliczyć, ile wynosi całkowita kwota do zapłaty i przeanalizować, z jakimi kosztami wiąże się nieterminowa spłata zadłużenia.

Czy istnieją pożyczki bez sprawdzania w rejestrze dłużników dostępne przez telefon?

Pożyczki bez sprawdzania w rejestrze dłużników przez telefon dostępne są dla Klientów, którzy korzystali wcześniej z usług danego pożyczkodawcy. Dla pożyczających po raz pierwszy instytucje pożyczkowe udostępniają pożyczki online, w których cały proces od złożenia wniosku po wypłatę pożyczki odbywa się drogą elektroniczną. Jest to podyktowane koniecznością weryfikacji tożsamości pożyczkobiorcy, a także koniecznością weryfikacji zdolności kredytowej.

Dotyczy to zarówno chwilówki online, standardowej oferty pożyczki ratalnej, jak i pożyczki bez BIK i sprawdzania w innych bazach dłużników.

Czy można otrzymać pożyczkę bez sprawdzania wszystkich baz naraz?

Każda z firm pożyczkowych ma obowiązek weryfikacji baz dłużników pod groźbą sankcji za niedopełnienie obowiązku weryfikacji i oceny zdolności kredytowej. W przypadku osób posiadających negatywne wpisy dotyczące opóźnień w spłatach przekraczających okres 6 miesięcy lub nieposiadających zdolności kredytowej uzyskanie finansowania nie należy do prostych, nie jest jednak całkowicie niemożliwe. Alternatywę mogą stanowić oferty pożyczki prywatnej, z gwarantem, czyli poręczycielem lub pożyczki pod zastaw nieruchomości, lub samochodu.

W Polsce istnieje siedem podstawowych rejestrów osób zadłużonych. Należą do nich

 • KRD, czyli Krajowy Rejestr Dłużników.

 • BIK Biuro Informacji Kredytowej.

 • BIG Infomonitor- Biuro Informacji Gospodarczej.

 • KRDN, czyli Krajowy Rejestr Dłużników Niewypłacalnych.

 • KIDT- Krajowa Informacja Długów Telekomunikacyjnych.

 • ERIF, czyli Europejski Rejestr Informacji Finansowej

 • oraz ZBP, czyli Związek Banków Polskich.

Niemniej jednak do najczęściej weryfikowanych baz dłużników należą Biuro Informacji Kredytowej, Biuro Informacji Gospodarczej, Rejestr Dłużników ERIF BIG oraz Krajowy Rejestr Długów.

O czym pamiętać przed złożeniem wniosku o pożyczkę bez baz?

Podstawową zasadą, o której należy pamiętać przed złożeniem wniosku o pożyczkę bez sprawdzania baz, jest bezpieczeństwo. Ponieważ osoby poszukujące pożyczki mogą zostać oszukane przez nieuczciwych pożyczkodawców stosujących niezgodne z prawem praktyki. Dlatego warto weryfikować pozabankowe firmy pożyczkowe przed podaniem jakichkolwiek danych.

Można to zrobić, sprawdzając dostępną do informacji publicznej listę ostrzeżeń wydaną przez KNF, w której widnieją informacje o pożyczkodawcach udzielających pożyczek ratalnych lub chwilówek bez sprawdzania baz dłużników na warunkach budzących wątpliwości.

Ponadto należy pamiętać, że po wejściu w życie zapisów dotyczących obowiązku badania zdolności kredytowej nie istnieją pożyczki bez sprawdzania baz. Wszystkie firmy pożyczkowe są zobowiązane do weryfikacji klienta przynajmniej w dwóch bazach dłużników. Może to być Biuro Informacji Kredytowej i Biuro Informacji Gospodarczej, a może też być BIK i KRD. Mogą to być też pożyczki bez BIK, ale sprawdzające inne rejestry dłużników. Dlatego przed decyzją o wypełnieniu wniosku warto sprawdzić, jakie bazy dłużników sprawdzają dane firmy pożyczkowe, by nie narażać się bez potrzeby na odrzucenie wniosku i odmowę pożyczki.

Pożyczki bez sprawdzania w bazach dłużników. Na co zwrócić szczególną uwagę?

Osoby widniejące w rejestrach dłużników z reguły borykają się z już istniejącymi problemami finansowymi. Dlatego istotnym elementem związanym z zaciągnięciem kolejnego zobowiązania są przede wszystkim koszty pożyczki. Podstawowym znacznikiem określającym koszt danego zobowiązania jest oczywiście RRSO. Jednakże ważny jest też minimalny i maksymalny okres spłaty pożyczki, ewentualna możliwość przedłużenia terminu zwrotu zobowiązania, a także dodatkowe koszty związane z obsługą zobowiązań przeterminowanych.

Sprawdź nasze inne wpisy:

Pożyczka dla studenta – co to?

Pożyczki online w 15 minut

Chwilowo.pl - Recenzja porównywarki chwilówek