Pożyczka przez internet na konto

Jeżeli zależy nam na czasie i potrzebujemy szybko zdobyć dodatkowe pieniądze, możemy skorzystać z rozwiązania jakim jest pożyczka przez internet na konto. Dzięki szybkiej procedurze, dodatkowe środki mogą znaleźć się na Naszym rachunku bankowym nawet w ciągu kilkunastu minut od wysłania wniosku. Dowiedz się więcej na ten temat, czytając nasz nowy artykuł!

Przypominając sobie "Ziemię obiecaną" Reymonta na pewno zobaczymy scenę, w której Moryc Welt idzie osobiście do prezesa Grünspana, aby pożyczyć od niego pieniądze. Autor doskonale oddał w tamtym fragmencie jeden z mechanizmów ówczesnego rynku finansowego. Jednakże nie tylko w XIX, ale też w XX wieku pożyczanie gotówki od ręki do ręki było jedyną formą udzielania zobowiązania zainteresowanemu klientowi. Współcześnie, w wieku XXI można jeszcze w taki sposób uzyskiwać finansowanie, jednakże znacznie powszechniejsze są pożyczki online.

Co jest potrzebne do uzyskania pożyczki przez internet na konto?

Pożyczki przez internet charakteryzują się przede wszystkim w pełni zdalnym procesem wnioskowania. Klient wypełnia formularz korzystając ze smartfona albo komputera, podaje wszystkie niezbędne dane i jeśli przejdzie pozytywnie weryfikację, to może ucieszyć się z dodatkowej gotówki. Niektórzy pożyczkodawcy przewidują przelew na rachunek bankowy klienta, w innych przypadkach przekazanie środków może się odbyć za pomocą czeku GIRO. My skupimy się na takim finansowaniu, które trafia na konto bankowe.

Warto wiedzieć, że zaciągnięcie pożyczki online wiąże się z tym, że klient musi spełnić kilka wymogów. Pożyczka będzie dostępna dla tego, kto:

 • ma ukończone 18 lat,

 • jest obywatelem Polski,

 • mieszka na terenie RP i uzyskuje tutaj dochody,

 • wykaże się odpowiednio wysoką zdolnością kredytową,

 • będzie miał pozytywną historię kredytową.

Z oczywistych względów pożyczkę online mogą zaciągnąć tylko osoby pełnoletnie. W żadnym przypadku pożyczkodawca nie udzieli finansowania nastolatkowi, a już tym bardziej dziecku. Jednakże trzeba pamiętać, że niekiedy klienci, którzy mają powyżej 18 lat mogą mieć pewne trudności w uzyskaniu zobowiązania. Wprawdzie nie jest to regułą - na rynku nie brakuje podmiotów pożyczających pieniądze klientowi, który ledwie dzień wcześniej otrzymał dowód osobisty - ale trzeba pamiętać, że klient bardzo młody nie ma długiego stażu pracy. Często jest zatrudniony na okres próbny, a jego pierwsze zarobki są niewielkie. Niestabilne źródło dochodów i mała płaca mogą przyczynić się do tego, że firma pożyczkowa niechętnie spojrzy na wniosek takiego klienta.

Mieszkanie i pracowanie w Polsce to warunek konieczny, gdyż w razie konieczności ściągnięcia niespłaconego długu firma pożyczkowa nie chce mieć trudności. W innym kraju obowiązują inne przepisy. Wprawdzie egzekucja wierzytelności wciąż jest w takich przypadkach możliwa, jakkolwiek trzeba włożyć w to o wiele większy wysiłek i borykać się z przepisami prawnymi.

Wydanie pozytywnej decyzji przez pożyczkodawcę będzie uzależnione od indywidualnej oceny zdolności kredytowej klienta. Choć firmy pożyczkowe podchodzą do tego zagadnienia mniej restrykcyjnie niż banki, to jednak musisz mieć jakieś dochody, aby móc spłacić dług. Na szczęście nawet umowa cywilnoprawna bywa często wystarczająca, by uzyskać finansowanie.

Pożyczkodawca musi mieć pewność, że klient jest wiarygodny i spłaci zobowiązanie w terminie. W tym celu sprawdzi dane BIK. Jeśli wnioskodawca dotychczas spłacał swe długi terminowo, to wówczas informacje o nim będą pozytywne. Jednakże, jeśli zalegał ze spłatą, wówczas informacja będzie negatywna, a to sprawi, że w oczach pożyczkodawcy taki klient nie będzie wiarygodny.

Czy pożyczka przez internet jest droższa od pożyczki w punkcie stacjonarnym pożyczkodawcy?

Niejednokrotnie może być tak, że porównując ze sobą pożyczkę udzielaną stacjonarnie, a tą udzielaną online dojdziemy do wniosku, że ten drugi produkt będzie droższy. Jak już wspomnieliśmy firmy pożyczkowe dość liberalnie podchodzą do kwestii weryfikacji zdolności kredytowej klienta. Widać to szczególnie w procesie internetowym. Wiąże się to jednak z większym ryzykiem kredytowym. W związku z tym pożyczka przez internet może być droższa. Zawsze warto sprawdzić, ile wynosi całkowity koszt pożyczki, aby wiedzieć, ile ostatecznie zapłacimy za produkt finansowy.

Z drugiej strony jeśli jest to pożyczka z obsługą domową - to finansowanie może być droższe niż te online, ponieważ firma pozabankowa doliczy sobie koszt dodatkowej usługi.

Dla kogo pożyczka przez internet na konto to dobre rozwiązanie?

Pożyczka przez internet na konto na pewno przyda się bardzo tym klientom, którzy pilnie potrzebują finansowania. Może to dotyczyć takich sytuacji jak konieczność kupienia nowego sprzętu RTV i AGD, naprawa samochodu czy kosztowne leczenie. Posiadacze konta bankowego mogą cieszyć się dodatkowych środków już w ciągu kilkunastu minut od złożenia wniosku, w związku z czym takie rozwiązanie to dla nich wyczekiwana deska ratunku.

Pożyczka przez internet na konto może być także zbawienna dla osób zadłużonych. Trzeba jednak zachować ostrożność. Jeżeli do spłaty zadłużenia brakuje Ci stosunkowo niewiele i jesteś w stanie otrzymać pożyczkę na niedużą kwotę, to wówczas przy takim wyjściu nie ma zagrożeń. Zadziała to po prostu tak, jakbyś odraczał spłatę. Jednakże w przypadku większego zadłużenia zaciąganie nowej pożyczki na spłatę starej pożyczki jest najprostszą drogą do wpadnięcia w pętlę zadłużenia. Staraj się tego unikać jak ognia.

Kto jeszcze może wziąć pożyczkę na niedużą kwotę? Będzie to korzystne dla klienta, który dotychczas nie korzystał z produktów na rynku finansowym i w związku z tym nie ma zbudowanej wiarygodności. Można pożyczać naprawdę mało pieniędzy, realizować dzięki temu drobne cele, a przy tym - budować swoją pozytywną historię kredytową w BIK-u.

Jak znaleźć najlepszą pożyczkę przez internet?

Dużym ułatwieniem w wyszukiwaniu ofert pożyczek przez internet na konto klienta są porównywarki, chociażby porównywarka chwilówek i pożyczek długoterminowych Chwilowo.plKorzystając z takiego narzędzia można od razu zobaczyć, jakie produkty aktualnie figurują na rynku oraz porównać ze sobą parametry. Przyjrzyj się temu, ile wynosi Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania, jak ma się całkowita kwota pożyczki do całkowitej kwoty spłaty, ile wynosi rata. Spośród wielu ofert opiewających na tę samą kwotę, najkorzystniejsza jest pożyczka, która niesie ze sobą najmniejsze koszy dla klienta.

Warto też zaznaczyć, że nawet jeśli dana pożyczka jest dość tania, to wcale nie znaczy, że będzie ona najlepsza dla każdego klienta. Trzeba sobie zadać pytanie, czy konkretny produkt faktycznie jest adekwatny do konkretnych potrzeb finansowych. Pożyczenie zbyt mało albo zbyt dużo pieniędzy mija się z celem. Ponadto sytuacja finansowa klienta musi być wystarczająco dobra, by móc bezproblemowo spłacać raty. Zawsze warto zestawić ze sobą i przeanalizować przynajmniej trzy oferty pożyczek na konto.

Pożyczka przez internet na konto krok po kroku

Cały proces wnioskowania o pożyczkę internetową nie jest trudny ani uciążliwy dla klienta. Cały proces można zawrzeć w kilku prostych krokach:

 1. Analiza sytuacji finansowej. Rozpoznaj swoje potrzeby, policz, ile dokładnie potrzeba Ci pieniędzy. Weź pod uwagę swoje dochody i odpowiedz sobie na pytanie, w jakim okresie będziesz w stanie spłacić zobowiązanie oraz jak wysoka rata nie będzie zbyt dużym obciążeniem dla Twojego budżetu domowego.

 2. Znajdź oferty i porównaj je ze sobą. Staraj się brać pod uwagę tylko te oferty, które będą zgodne z wynikami analizy Twojej sytuacji finansowej.

 3. Wejdź na stronę pożyczkodawcy i zacznij proces wnioskowania online. Pojawi się przed Tobą formularz, który należy wypełnić danymi osobowymi, takimi jak imię, nazwisko, adres zamieszkania, numer telefonu, adres e-mail, PESEL, nr dowodu osobistego, nr konta bankowego,

 4. Wypełnij rubrykę o dochodach. Większość firm pożyczkowych nie wymaga od klienta, by ten przedstawiał zaświadczenie o zatrudnieniu o pracodawcy. Najczęściej wystarczy, że wpiszesz deklarowaną kwotę comiesięcznych dochodów.

 5. Zadeklaruj wysokość wydatków. Pożyczkodawca będzie chciał wiedzieć ile kosztuje Cię utrzymanie gospodarstwa domowego.

 6. Zaznacz wszystkie zgodny. Zezwolenie na przetwarzanie Twoich danych osobowych jest niezbędne w procesie online.

 7. Złóż wniosek. Jeśli wszystkie poprzednie kroki zostały wykonane poprawnie, to wówczas pożyczkodawca przyjmie Twój wniosek do rozpatrzenia.

Teraz wystarczy już czekać na decyzję i zaksięgowanie dodatkowych środków na koncie.

Sprawdź nasze inne wpisy: 

Pożyczki bez przelewania jednego grosza

Pożyczka od ręki

Chwilowo.pl - Recenzja porównywarki chwilówek