Pożyczka na oświadczenie o dochodach bez BIK!

Każda firma pożyczkowa weryfikuje w jakimś stopniu zdolność kredytową lub płynność finansową swoich klientów. Jeśli posiadamy negatywne wpisy w bazach, wówczas musimy wykazać, że posiadamy odpowiednie środki, które umożliwią nam spłatę zobowiązania. Przykładem może być pożyczka na oświadczenie o dochodach. Co powinno zawierać oświadczenie? Na czym polega ta forma wsparcia finansowego? Kto może z niej skorzystać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Pożyczka na oświadczenie

Firmy oferujące pożyczki na oświadczenie gwarantują, że oprócz tego dokumentu nie będziemy musieli dostarczyć żadnego innego. Formalności ograniczone zostają do minimum, którym jest dowód osobisty oraz zadeklarowanie dochodów. Wnioski dostępne na stronach wielu firm zawierają pola wymagające od nas podania prawdziwej wysokości zarobków i źródła, z jakiego pochodzą. Brak konieczności potwierdzenia tych informacji zaświadczeniem od pracodawcy powoduje, że niektórzy wnioskodawcy próbują zawyżać podawane kwoty i koloryzować rzeczywistość.

Pożyczka na oświadczenie o dochodach weryfikacja

Firmy pożyczkowe wprowadzają własne metody zabezpieczeń przed akceptacją wniosków z fałszywymi danymi. Stanowią one formę zniechęcenia potencjalnych pożyczkobiorców do wprowadzania usługodawcy w błąd. Możemy spotkać się z takimi sposobami weryfikacji lub prośby o udostępnienie możliwości sprawdzenia, jak:

  • Wprowadzenie do formularza dodatkowego pola z prośbą o podanie numeru telefonu lub namiarów na miejsce naszej pracy zniechęca potencjalnych oszustów do podawania nieprawdziwych informacji. Nie mamy pewności, czy pożyczkodawca skorzysta z tej możliwości, jednak możliwość wyjścia na jaw naszego kłamstwa, rodzi strach.
  • Prośba o udostępnienie wglądu do naszych wyciągów bankowych. W przypadku potwierdzania tożsamości za pośrednictwem aplikacji weryfikacyjnej – na przykład Instantor – udostępniamy zarówno swoje dane osobowe, jak i podstawowe informacje na temat wpływów na nasze konto. Regularność transakcji oraz ich wysokość może pomóc w potwierdzeniu lub zaprzeczeniu podanych przez nas informacji.

Niektórzy użytkownicy stron internetowych mają nawyk akceptowania wszystkich zgód bez ich wcześniejszego przeczytania. W efekcie zdarza się, że wnioskodawca udostępnia informacje na temat swojego konta nieświadomie.

Mimo dodatkowych zabezpieczeń czasami dochodzi do sytuacji, kiedy wnioskodawca próbuje oszukać pożyczkodawcę. Jeśli oszustwo zostanie ujawnione, wówczas właściciel firmy pożyczkowej może wytoczyć sprawę sądową swojemu klientowi. Ponadto jako niewiarygodny wnioskodawca będziemy mieli zakaz korzystania z pożyczek na oświadczenie.

Pożyczki na oświadczenie – co należy wpisać?

Wielu z nas słysząc o pożyczce na oświadczenie, spodziewa się konieczności uzupełnienia dodatkowego dokumentu. Jednak zazwyczaj są to po prostu dodatkowe pola w standardowym wniosku, co umożliwia ograniczenie formalności do minimum. Dzięki temu nie musimy prosić swojego pracodawcę o zaświadczenie, na podstawie którego zostanie zweryfikowane nasze miejsce pracy i zarobki.  

Najczęściej dodatkowe pola należy uzupełnić wysokością dochodów oraz średnią miesięcznych wydatków. Konieczne będzie wskazanie źródła zarobków. W tym przypadku wpisujemy nazwę firmy, NIP i REGON, a także formę zatrudnienia, na przykład umowa o pracę, umowa zlecenie itd. Ponadto niektóre firmy proszą o podanie liczby domowników, inne zobowiązania finansowe.

Czasami jednak wystarczy udostępnić wyciąg z konta osobistego. W ten sposób na podstawie wysokości comiesięcznych przelewów firma pożyczkowa może ocenić naszą płynność finansową i przyznać nam kredyt na oświadczenie lub nie.

Pożyczki na oświadczenie bez BIK

Biuro Informacji Kredytowej ma za zadanie gromadzenie i udostępnianie informacji na temat zobowiązań finansowych klientów. To najczęściej stosowane narzędzie w celach weryfikacji zdolności kredytowej, kiedy ubiegamy się o wsparcie finansowe. Jeśli posiadamy zaległości w spłatach zobowiązań finansowych, możemy spodziewać się negatywnych wpisów w rejestrach BIK. Wówczas możemy mieć problem z uzyskaniem pozytywnej decyzji kredytowej.

Jednak niektóre firmy oferują pożyczki na oświadczenie, gdzie głównym czynnikiem decyzyjnym jest wysokość zarobków. Oczywiście pożyczkodawcy przeprowadzają weryfikację w bazach, ale nie przekreślają na tej podstawie szans na przyznanie wsparcia finansowego.

Najlepsza pożyczka na oświadczenie

Każdy z potencjalnych pożyczkobiorców ma inne potrzeby i możliwości finansowe, dlatego też trudno wybrać jedną najlepszą pożyczkę. Przed podjęciem decyzji powinniśmy zaplanować swój budżet domowy, a podczas wyboru konkretnej oferty należy zwrócić uwagę na maksymalną i minimalną kwotę, wymagania wiekowe czy dostępny okres spłaty.

Jedną z firm, która nie wymaga od swoich wnioskodawców dodatkowych zaświadczeń od pracodawcy, jest Szybka Gotówka. W swojej ofercie posiada promocyjną pierwszą darmową pożyczkę od 100 do 6000 złotych. Stali klienci mogą liczyć na wsparcie finansowe o wartości nawet 7000 zł. Okres spłaty wynosi od 1 do 65 dni. Potencjalny pożyczkobiorca musi mieć ukończone co najmniej 18 lat i posiadać polskie obywatelstwo oraz aktywny rachunek bankowy i numer telefonu.